Iseseisvuslaste teed läksid lahku

Endine Kataloonia asepresident Oriol Junqueras (vasakul) istub nüüd vangis, kuid on iseseisvusmeelsete katalaani valijate seas populaarsem kui tema Brüsselisse pagenud ülemus Carles Puigdemont.

FOTO: Lluis Gene / AFP / Scanpix

Kuigi iseseisvuslased vaidlustavad oma sõnavõttudes endiselt seda, et keskvõim pärast illegaalset iseseisvusdeklaratsiooni vastavalt põhiseaduse artiklile 155 ajutiselt Kataloonia juhtimise üle võttis, osalevad nende parteid 21. detsembril erakorralistel valimistel.

Tellijale

Eile selgus, et Kataloonia endise presidendi Carles Puigdemonti koduerakond Kataloonia Demokraatlik Partei (PDECAT) ei lähe valimistele oma nime all, vaid kandideerib selle asemel valimisnimekirjana Junts per Catalunya (e.k «Koos Kataloonia nimel» – toim).

See meenutab väga valimisnimekirja Junts pel Sí («Koos jah-i nimel» – toim) nime, millega neil õnnestus võita 2015. aasta piirkondlikud valimised. Toona oli põhiline valimislubadus iseseisvusreferendumi korraldamine. Erinevalt eelmisest korrast pole seekord aga liidus teist olulist iseseisvuslaste parteid – Vabariiklikke Vasakpoolseid (ERC).

Tagasi üles