Arheoloogid leidsid Suure Hiina müüri seniteadmata varemeid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Mari Kamps
Copy
Suure Hiina müüri Badalingi lõik.
Suure Hiina müüri Badalingi lõik. Foto: SCANPIX

Hiina arheoloogid leidsid riigi kirdeosa mägisest piirkonnast Suure Hiina müüri seniteadmata varemeid.

Tellised ja kivid, mis kunagi moodustasid osa kuulsast müürist, tulid päevavalgele Liaoningi provintsis Suizhongi maakonnas, edastas riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Uurijate oletusel on kõnealune müürilõik uuesti üles ehitatud Mingi dünastia ajal ehk aastatel 1368-1644, kuid suur osa kadus aastasadade jooksul hooletusse jätmise tagajärjel. .

Kohalike põllumeeste põlvkonnad polnud teadlikud, et tellised ja kivid on osa Suurest Hiina müürist ja kasutasid neid oma majade ehituses.

Kohalike ametnike sõnul ei võetud müüri kaitsmiseks ette mitte mingeid abinõusid.

Hiina kaitseks mõeldud rajatise ehitamist alustati üksikute müürilõikudega umbes viiendal sajandil e.m.a. Keiser Qin Shi Huangdi andis ajavahemikus 220-200 eKr korralduse ühendada lõigud Suureks Hiina müüriks. Ehitustööd kestsid aga umbes 17. sajandini.

Pärast 2009. aasta arheoloogilisi avastusi on müür 8851,8 kilomeetrit pikk ja see ulatub Pekingist itta jäävalt mererannikult kuni Gobi kõrbeni Gansu provintsis Kesk-Hiinas.

Märksõnad

Tagasi üles