Saudi Araabia kutsus protestiks tagasi suursaadiku Saksamaal

Sigmar Gabriel.

FOTO: Sergei Grits/AP

Saudi Araabia kutsus reedel protestiks koju suursaadiku Berliinis pärast Saksamaa välisministri Sigmar Gabriel kommentaare, et Liibanoni peaministrit võidakse Ar-Riyadhis tema tahte vastaselt kinni hoida, teatas meedia.

"Saudi Araabia on otsustanud kodumaale kutsuda oma suursaadiku Saksamaal ja edastada Saksa suursaadikule kirjalik protest seoses kahetsusväärsete ja alusetute süüdistustega," teavitas laupäeva varahommikul Saudi Araabia riiklik uudisteagentuur SPA viidates välisministeeriumi allikatele.

Saksamaa välisminister hoiatas nädal tagasi Iraani ja Saudi Araabiat Liibanoni stabiilsuse õõnestamise eest pärast Hariri tagasiastumist ja väljendas samal teemal veel mitmesuguseid kartusi.

Hariri teatas reede õhtul suhtlusvõrgustikus Twitter, et on teel Saudi Araabia pealinna Ar-Riyādi rahvusvahelisele lennuväljale eesmärgiga lennata Prantsusmaale.

"On vale, et mind kuidagi Saudi Araabias kinni hoitakse või ei lubataks riigist lahkuda. Ma olen teel lennuväljale," kirjutas Hariri, kelle ootamatu tagasiastumine on vallandanud Lähis-Idas poliitilise kriisi.

Veidi hiljem teavitas Hariri suguvõsa omanduses olev telekanal, et peaminister lahkus koos perekonnaga eralennukiga Pariisis asuva Le Bourgeti lennujaama suunas.

Tagasi üles
Back