Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pildid ja video: Manuse saare põgenikke survestatakse asjade hävitamisega lahkuma

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Paapua Uus-Guinea võimud on hakanud üha rohkem survet avaldama ligi 400 asüülitaotlejale, et nood lahkuksid tegevuse lõpetanud ebaseaduslike sisserändajate laagrist, kus põgenikud on teatanud nende varjualuste, voodite ja muu hävitamisest.

Politseiülem Dominic Kakas ütles, et 50 politseinikku ja immigratsiooniametnikku sisenes täna hommikul Manuse saarel asuvasse laagrisse ning püüdis veenda 378 seal viibivast mehest 35, et nood lahkuksid lähedalasuvasse linna Lorengausse, kus neile on üles seatud alternatiivne majutus.

Manuse laagris lõpetati vee- ja elektrivarustus ning toiduainete toomine, kui see ametlikult 31. oktoobril suleti. Sulgemise aluseks oli Paapua ülemkohtu mullune otsus, mis tunnistas Austraalia võimude seadluse asüülitaotlejaid seal hoida põhiseadusvastaseks.

Austraalia uus põgenikepoliitika jõustus 2014. aasta 1. jaanuaril. Sellest kuupäevast alates ei lubata enam riiki üle vee ebaseaduslikult sisenevaid asüülitaotlejaid. Selle asemel saadetakse nad Nauru ja Manuse saarel asuvatesse põgenikelaagritesse. Migrantidele öeldi, et nad ei pääse kunagi Austraaliasse.

ÜRO ja teised humanitaarorganisatsioonid on Canberra põgenikepoliitikat karmilt kritiseerinud, eriti seekordse mitmenädalase konflikti raames.

Asüülitaotlejate sõnul kardavad nad aga Lorengaus oma julgeoleku pärast, sest on saanud ähvardusi kohalikelt elanikelt.

Manuse saar on Paapua Uus-Guinea provints riigi põhjaosas. Sinna paigutati Austraalias asüüli taotlejaid aastatel 2001–2004 ja uuesti alates aastast 2012. Vastutasuks pakub Austraalia valitsus Paapua Uus-Guineale finantsabi.

Tagasi üles