USA saadab Lõuna-Koreasse kuus sõjalennukit F-22 Raptor

USA varghävitajad F-22 Raptor.

FOTO: US AIR FORCE/REUTERS

USA saadab Lõuna-Koreasse kuus sõjalennukit F-22 Raptor, mis osalevad kahe riigi 4. detsembril algavatel ühisõppustel, teatasid reedel meediakanalid.

Lõuna-Korea meedia andmetel paiknevad kõnealused taktikalised varghävitajad tavaliselt Jaapanis asuvas USA sõjaväebaasis. Õppused nimega Vigilant Ace kestavad viis päeva ja seal harjutatakse koos Lõuna-Korea õhujõududega täppislöökide sooritamist.

Põhja-Korea võimud hävitajate saabumisse kindlasti kuigi positiivselt ei suhtu.

Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova hoiatas neljapäeval, et USA otsus kanda Põhja-Korea terrorismi riiklike sponsorite nimistusse on "suhtekorralduslik käik", mis võib päädida "katastroofiga" Korea poolsaarel.

"Vastus küsimusele, kas sellised sammud aitavad maandada pingeid on selge: ei, ei aita. Taolised sammud tõukavad (Põhja-Koread ümbritseva) olukorra äärmusesse. See võib lõppeda mitte ainult regionaalset, vaid globaalset mõõtu katastroofiga," lausus Zahharova.

Põhja-Korea kriis tuleb arutlusele ka reedel Venemaal toimuval Vene välisministri Sergei Lavrovi ja Jaapani välisministri Taro Kono kohtumisel.

Pyongyang mõistis kolmapäeval hukka USA otsuse kanda Põhja-Korea terrorismi riiklike sponsorite nimistusse.

"Meie sõjavägi ja rahvas on tulvil raevu ja viha nurjatute gangsterite vastu, kes julgesid kanda meie püha riigi nime sellesse närusesse "terrorismi" nimistusse," tsiteeris Põhja-Korea uudisteagentuur KCNA riigi välisministeeriumi esindajat.

"Tegemist on tõsise provokatsiooniga ja sanktsioonid ei sunni Põhja-Koread loobuma oma tuumarelvaprogrammist," lisati teates.

Tagasi üles