R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

USA kaitseminister arutab Pakistanis võitlust terrorismi vastu

Facebook Twitter
Comments
USA kaitseminister James Mattis.
USA kaitseminister James Mattis. Foto: Sipa USA/Sipa USA

USA kaitseminister James Mattis kohtub esmaspäeval Islamabadis Pakistani liidritega, et arutada ühist alust võitluses terrorismi vastu.

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon on kutsunud Islamabadi tegutsema jõulisemalt mässuliste vastu, kes liiguvad edasi-tagasi üle Pakistani-Afganistani piiri.

Mattise sõnul tahab ta teha Pakistaniga tööd nende probleemide suhtes. Ta lisas, et USA panustab pragmaatilisse suhtesse, mis laiendab koostööd, kuid samas "tugevdab president Trumpi üleskutset tegutseda terroristide redupaikade vastu".

"Me oleme kuulnud Pakistani liidritelt, et nad ei toeta terrorismi. Seega me eeldame, et näeme sellist tegevust, mis peegeldab nende poliitikat," ütles Mattis Lähis-Idas enne visiiti Islamabadi.

Vastates küsimusele, kas ta kavatseb avaldada Pakistani liidritele survet, et need tegutseksid senisest rohkem mässuliste vastu, sõnas Mattis: "See ei ole viis, kuidas ma asjadega tegelen. Ma usun, et me töötame kõvasti, leidmaks ühist alust ja siis teeme me koos tööd."

Trumpi administratsioon on korduvalt väitnud, et Islamabad ei astu piisavalt samme võitluses islamiliikumise Taliban ja selle liitlase Haqqani võrgustiku vastu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles