Helsingis Kauppatoril lehvib 100 riigilippu

FOTO: Ekraanitõmmis

Soome juubelipitustused on täies hoos. Presidendilossi esisel väljakul lehvivad üheskoos 100 riigilippu. Ajaloolise sündmuse auks jäävad valgustatud lipud masti kuni 7. detsembrini. Vaata videost, kuidas lipud heisati ja mis veel väljakul toimus.

Kohvita, lehvita ja valgusta

Soome juubeliaasta on ainulaadne sündmus riigi ajaloos. Et kõik tähtpäeva meeleolust osa saaksid, esitab Suomi 100 toimkond soomlastele ja Soome sõpradele kõikjal maailmas üleskutse: loome üheskoos meeleolu juues kohvi, heisates siniristilipu (sobib ka laualipp) ning süüdates valguse. 

Miks just need kolm? 

Sest näiteks kohvi tarbimise poolest on soomlased jätkuvalt maailma edetabeli tipus. Traditsiooniline kohvipaus toimub Soome töökohtades kell 14. Nii võiks see olla ehk nüüdki, ent ajast tähtsam on, et kohvi juuakse üheskoos – yhdessä;

Sest vabadust ja lootust sümboliseeriva siniristi lehvitamise päevi ei ole kalendris kunagi liiga palju. Üks eritingimus on seekord ka: kui lipp heisatakse masti, palub siseministeerium öö läbi lehviv riigilipp korralikul valgustada;

Sest nagu iseseisvusdeklaratsiooni kirjutades ehk 100 aastat tagasi otsustati, süüdatakse ka sel aastal täpselt kell 18 kõigi Soome, soomlaste ja soomemeelsete kodude akendele kaks küünalt. Elavale leegile lisaks valgustatakse kodud, aiad ja rõdud ning kõik ametiasutused sinivalgete lambikestega.

NB! Sinivalgete lambikestega ühisvalgustamine algab Soomes 5.12 kell 18 ja lõpeb 7.12 kell 9 hommikul.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles