R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Austria tühistab kavandatud suitsetamiskeelu restoranides

BNS
Facebook
Comments
Suitsetaja.
Suitsetaja. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Austria rahvuskonservatiivne Vabaduspartei (FPÖ) teatas esmaspäeval, et 2018. aasta keskel jõustuma pidanud suitsetamiskeeld kõigis baarides ja restoranides jääb ära.

FPÖ juhi Heinz-Christian Strache sõnul lepiti selles kokku koalitsioonikõnelustel oktoobris valimistel enim hääli saanud kristlik-demokraatliku Rahvaparteiga. «Ma olen uhke selle suurepärase lahenduse üle, mis on nii mittesuitsetajate, suitsetajate kui restoraniomanike huvides,» kirjutas sotsiaalmeedias Strache, kes oli sellest teinud oma keskse kampaanialubaduse. «Valikuvabadus elab edasi. Restoranide (eriti väikeste) edasikestmine on tagatud. Tuhanded ohustatud töökohad päästetud,» märkis Strache, kes on ka ise suitsetaja.

Erinevalt muust Euroopast võivad austerlased suitsetada söögikohtades teatud tingimustel, millest sageli mööda vaadatakse. Sealhulgas suitsetamiseks eraldi ruumi nõudmisest.

Ametist lahkuv valitsus ÖVP ja sotsiaaldemokraatide koalitsioon kiitis 2015. aastal heaks seaduse, mis keelanuks baarides ja söögikohtades suitsetamise täielikult. Keeld pidi jõustuma maikuust.

Uus valitsus, mille Strache ja ÖVP mittesuitsetav 31-aastane liider tahavad kokku panna jõuludeks, siiski teatud piirangud kehtestab. Ajakirjanduse andmeil ei lubata baaride ja restoranide suitsuruumidesse alla 18-aastaseid, suitsetamine keelatakse autodes, kus on alla 18-aastaseid, ja legaalse suitsetamise vanusepiir tõstetakse seniselt 16lt 18le eluaastale.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles