L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Iisrael avas Gazast tulistatud raketi peale vastutule

BNS
Facebook Twitter
Comments
Hamasi rajatist laupäeval tabanud õhulöögi järel.
Hamasi rajatist laupäeval tabanud õhulöögi järel. Foto: MAHMUD HAMS/AFP

Iisraeli armee avas esmaspäeval Gaza sektorist tulistatud raketi peale vastutule, teatasid võimuesindajad.

"Raketilaskmise peale võtsid tank ja juudiriigi õhujõud sihikule äärmusrühmituse Hamas võitlejate tugipunktid Gaza sektori lõunaosas," kirjutati sõjaväe teadaandes.

Rünnakutes kannatada saanute kohta puuduvad esialgu andmed.

Viimati lasti Gaza sektorist rakette Iisraeli reedel. Tegemist oli teise järjestikuse raketitule päevaga alates USA presidendi Donald Trumpi kolmapäeva õhtul tehtud avaldust Jeruusalemma tunnistamise kohta Iisraeli pealinnana.

Gaza-Iisraeli piiril sai reedel kokkupõrgetes juudiriigi sõduritega surma kaks palestiinlast. Kolmas mees, keda tulistati kokkupõrgete ajal pähe, on kriitilises seisundis haiglas. Gazas sai reedel Iisraeli õhurünnakutes vigastada 14 inimest.

Iisraeli laupäevases õhulöögis islamiliikumise Hamas relvastatud tiiva baasile Gaza sektoris sai surma kaks äärmuslast. Iisrael tegi laupäeva varahommikul Gaza keskosale mitu õhulööki, millest üks tabas äärmuslaste Nusseirati baasi.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ütles esmaspäeval, et Jeruusalemma tunnustamine Iisraeli pealinnana muudab rahu võimalikuks.

Netanyahu ütles Brüsselis enne kohtumist Euroopa Liidu liikmesmaade välisministritega, et USA presidendi samm muudab rahu võimalikuks, sest "rahu tuuma tunnustamine on rahu nurgakivi".

Netanyahu lisas, et president Trump pani oma otsuses vaid "faktid lauale, tunnistades, et Jeruusalemm on olnud Iisraeli pealinn 70 aastat ja juutide pealinn 3000 aastat".

"Rahu põhineb reaalsusel," rõhutas juudiriigi peaminister. "See, et Jeruusalemm on Iisraeli pealinn, on selge igale riigi külastajale, sest seal asuvad meie institutsioonid." 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles