K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Gabonis sai noarünnakus haavata kaks taanlasest ajakirjanikku

BNS
Facebook
Comments
Libreville.
Libreville. Foto: Le Parisien

Gaboni pealinnas Libreville´is sai laupäeval noarünnakus haavata kaks Taani päritolu ajakirjanikku, teatasid võimuesindajad.

Kaitseministeeriumi andmetel sooritati veretöö ilmselt kättemaksuks "rünnakute eest moslemite vastu".

Kaitseminister Etienne Massardi sõnul pussitas ründaja kahte väljaande National Geographic meesajakirjanikku, kellest üks sai raskelt vigastada. Mõlemad toimetati haiglasse.

"Allahu Akbar!" karjunud ründaja võeti kuriteopaigas kinni.

Viimastel andmetel oli ründajaks Gabonis 19 aastat elanud 53-aastane Nigeeria päritolu mees, kes tunnistas ülekuulamisel, et sooritas kuriteo muu hulgas kättemaksuks USA otsuse eest tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana.

"Selle pelgurliku ja põlastusväärse teoga seoses tahab valitsus kinnitada, et Gabonist ei saa näitelava sellistele rünnakutele, mis on suunatud meie eluviisi vastu. Me teeme kõik selleks, et kurjategija ja tema igasugused kaasosalised saavad karistatud seaduse kogu jõuga," rõhutas kaitseminister.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles