K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rootsi poliitikud arutavad Balti riikides õppustel osalemist

Facebook
Comments
Rootsi kaitseväelased selle aasta septembris sõjaväeõppustel Aurora 17, mis olid suurimad, mida Rootsi viimase kahe aastakümne vältel korraldanud on.
Rootsi kaitseväelased selle aasta septembris sõjaväeõppustel Aurora 17, mis olid suurimad, mida Rootsi viimase kahe aastakümne vältel korraldanud on. Foto: Bjorn Larsson Rosvall/TT/Scanpix

Suurem osa Rootsi parlamendierakondadest toetab kava, mille järgi saaksid nende relvajõud osaleda Balti riikides õppustel, kirjutas Rootsi avalik-õigusliku telekanali SVT uudisteportaal.

Kaitseekspert Mike Winnerstig on veendunud, et just nüüd oleks NATOsse mitte kuuluval Rootsil õige aeg astuda selline samm. Tema sõnul näitaks rootslaste osalemine õppustel NATO-le ja ka naabritele, et Rootsi ei jääks tegelikus ohuolukorras passiivseks.

Siiani on Rootsi väed harjutanud näiteks Soomes ja Norras, aga mitte Baltimaades. Teistes riikides õppustel osalemiseks on vaja poliitilist otsust, mida pole veel vastu võetud. Samuti oleks Balti riikides harjutamiseks vaja kutset siia. Näiteks osalesid Eesti kaitseliitlased sel aastal Rootsis suurõppusel Aurora, millest võttis osa umbes 20 000 sõdurit Rootsist, NATO liikmesriikidest ja partnerriikidest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles