E, 4.12.2023

Soome elamisloaga ärimees Vene presidendiks kandideerida ei saa

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Venemaa presidendivalimised toimuvad 18. märtsil.
Venemaa presidendivalimised toimuvad 18. märtsil. Foto: MLADEN ANTONOV/AFP/Scanpix

Vene ametivõimud soovivad diskvalifitseerida eelseisvatel Vene presidendivalimistel kandidaatide hulgast Aleksandr Tšuhlebovi, sest 39-aastane Peterburi ärimees omas Soome elamisluba, vahendab Yle.

Aleksandr Tšuhlebov.
Aleksandr Tšuhlebov. Foto: LinkedIn

Vene keskvalimiskomisjon on esitanud taotluse tühistada Tšuhlebovi avaldus, sest vene seadused ei luba presidendiks saada inimesel, kellel on teise riigi elamisluba. Tšuhlebov ise aga kinnitab, et Soome võimud on praeguseks tema elamisloa tühistanud.

Puiduäris tegev Tšuhlebovi üks valimislubadustest on tuua Venemaa pealinna Moskvast Peterburi.

Möödunud kuul keelas valimiskomisjon ka Aleksei Navalnõi osalemise 2018. aasta presidendivalimistel, tuues põhjuseks opositsioonipoliitiku kehtiva kriminaalkaristuse, mispeale on  Nalvalnõi kutsunud oma toetajaid üles valimisi boikoteerima.

Praegune president Vladimir Putin (65) teatas järgmiseks ametiajaks kandideerimisest 6. detsembril Nižni Novgorodis kohaliku Gorki-nimelise autotehase 85. sünnipäeval.

Venemaa Föderatsiooni Kommunistliku Partei kandidaadiks on taas kord erakonna juht Gennadi Zjuganov (73) ning esimese kandidaadina kinnitas keskvalimiskomisjon Liberaaldemokraatliku Partei juhi Vladimir Žirinovski (71) kandidatuuri.

Teiste hulgas tahavad valimistel kandideerida vene seltskonna- ja meediategelane Ksenia Sobtšak (36), riigiduuma Õiglase Venemaa erakonna fraktsiooni esimees Sergei Mironov (64), liberaalse Jabloko liider Grigori Javlinski (65), teleajakirjanik Jekaterina Gordon (37) ja äriõigusvahemees Boriss Titov (56).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles