USA tervitas Põhja-Korea otsust saata sportlased olümpiale

ROKi president Thomas Bach peab andma vastust paljudele keerulistele küsimustele.

FOTO: Fabrice Coffrini/AFP/Scanpix

USA tervitas teisipäeval Põhja-Korea ja Lõuna-Korea vahel peetavaid kõnelusi ja Pyongyangi otsust saata sportlased olümpiale, kuid lisas diplomaatilise hoiatuse, et sellega ei kaasneks sanktsioonide rikkumist.

USA välisministeerium manitses Souli tagama, et Põhja-Korea sportlaste saatmine ei rikuks ÜRO Julgeolekunõukogu Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioone ebaseadusliku tuuma- ja raketiprogrammide eest.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) tervitas teisipäeval samuti Põhja -Korea otsust osaleda veebruaris Lõuna-Koreas toimuval taliolümpial.

Põhja-Korea otsus saata delegatsioon taliolümpiale on «suur samm edasi olümpia vaimus», ütles ROK-i president Thomas Bach.

Põhja - Korea sportlased ja ametiisikud osalevad veebruaris Lõuna-Koreas toimuvatel taliolümpiamängudel, teatasid pooled teisipäeval pärast esimesi ametlikke kõnelusi enam kui kahe aasta jooksul.

«Põhja- Korea saadab mängudele rahvusliku olümpiakomitee delegatsiooni, sportlased, esinejad, vaatajad, taekwondo demonstratsioonirühma ja ajakirjanikud, Lõuna- Korea tagab nende vastuvõtmisel kõik vajaliku,» teatasid pooled ühisavalduses.

Soul ja taliolümpiamängude korraldajad soovivad, et Pyongyang, kes boikottis 1988. aasta Souli suveolümpiamänge, osaleks «rahuolümpiaks» ristitud Pyeongchangi mängudel.

Tagasi üles