Trump on valmis Kimiga rääkima

Trumpi ja Kimi kujud ühes Itaalias asuvas poes.

FOTO: Ciro Fusco/AP/Scanpix

President Donald Trump on valmis USA ja Põhja-Korea kõnelusteks, kuid ei loobu Pyongyangile tuumaprogrammi asjus maksimaalse surve avaldamisest, teatas Valge Maja eile.

Trump väljendas valmidust läbirääkimisteks telefonivestluses Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga, öeldes, et kõnelused Põhja-Koreaga saavad aset leida sobival ajal ja õigetes tingimustes.

«Liidrid rõhutasid Põhja-Koreale maksimaalse surve jätkamise tähtsust,» ütles Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders.

Moon viis Trumpi kurssi Lõuna- ja Põhja-Korea valitsusdelegatsioonide teisipäevaste kõnelustega, mille tulemusena saadab Pyongyang veebruaris delegatsiooni Lõuna-Koreas Pyeongchangis peetavatele taliolümpiamängudele.

USA asepresident Mike Pence.

FOTO: Susan Walsh/AP/scanpix

Trump ütles omalt poolt, et USA delegatsiooni juhib olümpiamängudel asepresident Mike Pence. «Pence osaleb, et kindlustada USA tugev kohalolek Korea poolsaarel ja saata Põhja-Korea režiimile selge sõnum,» ütles üks Valge Maja ametnik.

Põhja- ja Lõuna-Korea pidasid teisipäeval esimese ametliku dialoogi rohkem kui kaheaastase vaheaja järel. Tagasihoidliku diplomaatilise läbimurde tulemusena on Põhja-Koreal kavas saata 9.–25. veebruaril peetavatele olümpiamängudele suur delegatsioon.

Tagasi üles
Back