iDeal kampaania

Trump: tööseisaku taga on demokraatide vasakäärmusliku toetusbaasi huvid

Donald Trump.

FOTO: Evan Vucci/AP/Scanpix

USA president Donald Trump süüdistas täna demokraate mittekodanike teenuste ja turvalisuse ettepoole seadmises USA kodanike vajadustest.

Demokraadid keelduvad kiitmast heaks praegust riigiasutuste tööseisakut lõpetavat rahastuseelnõu, kui vabariiklased ei nõustu tagama 700 000 lastena ebaseaduslikult Ühendriikidesse toodud immigrandi kaitset.

«Demokraadid on sulgenud meie valitsuse oma vasakäärmusliku toetusbaasi huvides. Nad ei taha seda teha, kuid on võimetud,» säutsus Trump Twitteris.

Trumpi seadusandlusjuht Marc Short ütles nädalavahetusel televõrgule CNN, et kõnealused immigrandid on seaduskuulekad ja toovad ühiskonnale kasu ning administratsioon soovib leida tee nende jäämiseks Ühendriikidesse.

Esindajatekoja vabariiklasest spiiker Paul Ryan ütles täna, et kui senat kiidab heaks ajutise kulutuste eelnõu valitsuse töö jätkamiseks 8. veebruarini, kiidab selle heaks ka esindajatekoda.

Senati demokraadid on blokeerinud esindajatekojas heaks kiidetud eelnõu, mis võimaldaks föderaalasutustel töötada 16. veebruarini, kuid Ryan ütles telekanalile Fox, et esindajatekojale sobib ka uus kuupäev.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles