Põhja-Korea jäähokinaised saabusid Lõuna-Koreasse ühistreeningutele

Põhja-Korea jäähokinaised saabumas neljapäeval Lõuna-Koreasse ühistreeningutele.

FOTO: SIPA/Scanpix

Põhja-Korea jäähokinaised saabusid neljapäeval Lõuna-Koreasse, et harjutada koos Lõuna-Korea kolleegidega enne Pyeongchangi taliolümpiamängude algust, kus Pyongyang ja Soul on naiste jäähokiturniiril esindatud ühisnaiskonnaga.

Lõuna-Korea ühineministeeriumi teatel ületasid Põhja-Korea hokimängijad piiri Kaesongi lähedal. Nendega koos saabus Lõuna-Koreasse Pyongyangi delegatsioon, mis hakkab ette valmistama ülejäänud Põhja-Korea sportlaste saabumist enne 9. veebruaril algavaid talimänge.

Koreade ühine hokinaiskond koosneb Souli, Pyongyangi ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) nädalavahetusel saavutatud kokkuleppe järgi 12 põhja- ja 23 lõunakorealasest.

Pyeongchangi taliolümpiamängude lähenemine on toonud Korea poolsaarel, kus pinged on olnud Pyongyangi tuuma- ja raketiprogrammi tõttu pikka aega haripunktis, kaasa pingelõdvenduse.

Ühise hokinaiskonna moodustamine ei ole kulgenud nurinata. Lõuna-Koreas heidetakse valitsusele ette mõnedelt oma hokimängijatelt poliitilistel põhjustel olümpiamängudel osalemise võimaluse äravõtmist.

Teistel aladel osaleb talimängudel 10 Põhja-Korea sportlast: kolm murdmaasuusatajat, kolm mäesuusatajat, kaks lühiraja kiiruisutajat ja kaks iluuisutajat paarissõidus.

Tagasi üles
Back