iDeal kampaania

Rootsis rongi oodates ei tohi varsti enam suitsu teha

FOTO: Claudio Bresciani/TT/TT NEWS AGENCY/Scanpix

Rootsi oli üks esimesi Euroopa riike, kus keelati siseruumides suitsetamine. Nüüd tahetakse see keelata ka välikohvikutes, ooteplatformidel, mänguväljakutel ja mujal avalikus ruumis, vahendab Local.se.

Rootsi terviseminister Annika Strandhäll teatas vastavast seaduse muudatuse ettepanekust eile Stockholmi pearaudteejaamas toimunud pressikonverentsil.

«Me peame muutma tubaka kasutamise avalikus ruumis taunitavaks,» ütles minister ajakirjanikele.

«Ma leian, et on mõistlik, et näiteks rongi oodates ei peaks kõik inimesed seisma suitsu sees, arvestades, et 90 protsenti rahvastikust ei suitseta,» sõnas ta.

Valitsus esitab antud muudatusettepaneku parlamendile veebruaris, teatas uudisteagentuur STT.

Rootsi tervishoiuameti 2014. aasta raportis märgitakse, et iga kümnes kopsuvähi juhtum on tingitud passiivsest suitsetamisest.

Arvamusküsitluste põhjal toetavad suitsetamispiirangute laiendamist enamus rootslasi, kõige kõrgem on toetus selllele noorte seas.

Strandhälli sõnul sisaldab ettepanek ka Rootsis populaarse huuletubaka kasutamist. Nimelt on ministri soov, et snusi müüdaks vaid 20 paki kaupa, mis vähendaks mittekasutajate soovi seda osta.

Snunii müük on keelatud kogu ELi territooriumil, välja arvatud Rootsis, kellele anti erand liitumisläbirääkimiste käigus 1994. aastal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles