L, 25.06.2022

Saudi miljardärist prints pääses vabadusse

BNS
Saudi miljardärist prints pääses vabadusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Saudi Araabia prints Al-Waleed bin Talal.
Saudi Araabia prints Al-Waleed bin Talal. Foto: STRINGER/AFP/Scanpix

Saudi Araabias pääses täna pärast ligi kolme kuu pikkust vahi all olekut vabadusse prints Al-Waleed bin Talal, kes arreteeriti novembris korruptsiooni eest, ütlesid tema äripartnerid.

«Ta on väljas,» ütles üks printsi äripartner anonüümsuse tingimusel.

Kolm printsi äripartnerit ütlesid uudisteagentuurile AP, et Al-Waleed vabastati Ar-Riyadi Ritz-Carltoni luksushotellist, kus teda on hoitud alates 4. novembrist. Nende sõnul ei ole praegu selge, missugused on printsi vabastamistingimused.

2017. aasta novembris võttis Saudi Araabia korruptsioonitõrjekomitee, mida juhib troonipärija Mohammad bin Salman bin Abdulaziz al-Saud, vahi alla ligi 200 printsi, võimukandjat ja ärimeest, kellele esitati võimu kuritavitamise, raiskamise, altkäemaskuvõtmise ja rahapesusüüdistused. The Wall Street Journal kirjutas toona, et riik kavatseb neilt kätte saada umbes 800 miljardit dollarit.

Kuningriigi võimude andmetel on eeldatavad korruptandid oma taskusse pistnud umbes sada miljardit dollarit.

Saudi valitsus on öelnud, et enamik vahistatuid on läinud võimudega rahalisele kokkuleppele, mis on toonud riigikassasse umbes 100 miljardit dollarit.

Al-Waleed on Twitterisse, Lyfti, Apple´isse ja teistesse lääne firmadesse investeerinud Kingdom Holding Company tegevjuht.

Märksõnad
Tagasi üles