Prantsuse võimud uurivad mürgli põhjustanud Nutella allahindlust

  • 950-grammine Nutella purk maksis 4,50 euro asemel 1,40 eurot.
  • Prantsuse tarbijakaitseamet uurib, kas selline allahindlus võib olla dumping.
  • Ühes poes müüdi korraga sama palju Nutellat kui tavaliselt kolme kuuga.

Intermarché reklaam Nanterre'i tänavatel kuulutab, et Nutella on poes saadaval 70-protsendilise allahindlusega. Suur tung maiuse ostmiseks põhjustas mitmes kohas Prantsusmaal poes vägivaldseid stseene.

FOTO: ROMUALD MEIGNEUX / SIPA / SCANPIX

Eelmisel nädalal võis Prantsusmaa supermarketites näha enneolematut vaatepilti: poeketi Intermarché otsus hinnata alla prantslaste lemmikmaius Nutella pani kliendid trügima ja tõuklema, üksteisele hoope jagama ning isegi üksteist juustest tirima.

Tellijale Tellijale

Prantsusmaa jaoks ebatavaline ostuhullus on nüüd rahandusministeeriumi soovil uurimise all, sest riigi seadused reguleerivad rangelt, kui suuri soodustusi tohivad jae- ja hulgimüüjad väljaspool hooajalisi allahindlusi teha. Nutella oli Intermarché kauplustes eelmisel nädalal tavalisest 70 protsenti odavam – 950-grammine purk maksis 4,50 euro asemel 1,40 eurot.

Prantsuse tarbijakaitseameti teatel peab uurimine välja selgitama, kas allahindlus oli seaduse mõistes lihtsalt soodushinna pakkumine klientidele või saab seda lugeda dumpinguks, vahendas BBC.

Tagasi üles