E, 5.12.2022

Kreml: Iskanderite Kaliningradi viimine on meie suveräänne õigus

BNS
Kreml: Iskanderite Kaliningradi viimine on meie suveräänne õigus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 16
Iskander-M rakett.
Iskander-M rakett. Foto: Sergey Orlov/Scanpix

Raketikomplekside Iskander paigutamine Kaliningradi oblastisse on Venemaa suveräänne õigus ega tohi tekitada ärevust, sest Venemaa ei ähvarda kedagi, ütles president Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov.

«Tahan meenutada, et üht või teist laadi relvade või väeühenduste ringipaigutamine Venemaa territooriumil on eranditult Venemaa suveräänne õigus,» ütles Peskov ajakirjanikele kommentaariks Iskanderite paigutamisele Kaliningradi, mis tegi mitu riiki murelikuks.

«Venemaa ei ole mitte kunagi kedagi ähvardanud. Kuid loomulikult on Venemaal selline suveräänne õigus (relvastust ringi paigutada). Ja seetõttu ei tohi see kedagi ärevaks muuta,» lisas ta. 

Leedu luureametid peavad Kaliningradi paigutatud Iskandereid ohuks Leedule peamiselt põhjusel, et nendega on võimalik piirata NATO liitlaste liikumist Läänemere piirkonnas.

Peskov: «Venemaa ei ole mitte kunagi kedagi ähvardanud.»

Vene Balti laevastik keeldus eile uudist kommenteerimast. «Ei kommenteeri,» öeldi Interfaxile laevastiku pressiteenistusest.

Iskander-M süsteem on suuteline tabama sihtmärke 500 kilomeetri raadiuses. Süsteem, kuhu kuuluvad nii ballistilised kui ka tiibraketid, on mõeldud hävitama vaenlase raketiseadeldisi, raketi- ja õhutõrjesüsteeme, lennukeid ja koptereid, komandopunkte ja taristuobjekte. Võib kanda ka tuumalõhkepäid.

Märksõnad
Tagasi üles