iDeal kampaania

Ajalooline kohtumine: Lõuna-Korea president lõunastab Põhja-Korea liidri õega

Kim Yo-jong (vasakul) ja Kim Jong-un.

FOTO: AP/Scanpix

Lõuna-Korea president Moon Jae-in kohtub laupäeval taliolümpiamängudel Põhja-Koread esindavate ametnike, teiste hulgas riigi liidri Kim Jong-uni õega, teatas Souli Sinine Maja ehk presidendi residents täna.

Kim Yong-nam.

FOTO: KCNA KCNA/REUTERS/sCANPIX

Moon lõunatab kõrgetasemelise delegatsiooniga, mille Pyongyang taliolümpiamängudele saadab, ütles presidendi pressiesindaja ajakirjanikele. Teiste hulgas on ka Põhja-Korea tseremoniaalne riigipea Kim Yong-nam.

Delegatsiooni kuulub ka Kim Jong-uni noorem õde, üha mõjukamaks muutuv Kim Yo-jong. Ta on kõigi aegade kõrgeim Põhja-Korea ametiisik, kes Lõuna-Koread külastab.

Kõrgetasemelise delegatsiooni külaskäik on tekitanud lootused, et suhted kahe Korea vahel paranevad tänu olümpiamängudele. Samuti loodetakse Põhja-Korea ja USA vaheliste suhete soojenemist.

Ühendriike esindab avatseremoonial asepresident Mike Pence. Siiski on Põhja-Korea delegatsioon väitnud, et neil pole huvi USA esindajatega kohtuda. Pence'i sõnul pole USA vaenujalal olevate riikide esindajate kohtumist välistanud. 

Mike Pence.

FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix

Pence kohtub Lõuna-Korea presidendiga täna. USA asepresident soovitab Lõuna-Koreal jälgida sõjakat tuumanaabrit kaine pilguga ning mitte laste end mõjutada olümpiamängudeks välja töötatud propagandast.

Moon on rääkinud olümpiast kui võimalusest diplomaatiliseks lähenemiseks Põhja-Koreale. Pence sõnas siiski, et hoolimata erimeelsustest Põhja-Koreale lähenemises on Ühendriikide ja Lõuna-Korea liit tugev.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles