Mattis: Põhja-Korea ei suuda tekitada lõhet USA ja Lõuna-Korea suhetes

USA kaitseminiser James Mattis.

FOTO: AFP / Scanpix

Kuigi Põhja- ja Lõuna-Korea suhted on Pyeongchangi taliolümpiaga ajutiselt soojenenud, ei suuda see tekitada lõhet Washingtoni ja Souli vahel, ütles USA kaitseminister James Mattis pühapäeval.

Mattise sõnul on praegu veel liiga vara öelda, kas Pyongyangi ja Souli suhete soojenemine loob võimaluse rahuks Korea poolsaarel.

Mattis kommenteeris selliselt teadet, et Lõuna-Koreas Pyeongchangis taliolümpiamängude avatseremoonial viibinud Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni õde Kim Yo-jong kutsus Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-ini visiidile Pyongyangi.

"Ma ei tea, kas see on märk," ütles Mattis ajakirjanikele lennul Rooma. "See on väga kummaline aeg, kui ta (Kim) püüab näidata soojenemist riigi suhtes, mida ta on korduvalt rünnanud kui Ameerika marionetti."

Mattis kohtub Roomas umbes tosina kaitseministriga, kelle riigid osalevad äärmusrühmituse Islamiriik vastu Iraagis ja Süürias võitlevad koalitsioonis. Seejärel suundub ta Brüsselisse NATO kohtumisele ja sealt edasi Müncheni julgeolekukonverentsile.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles