iDeal kampaania

USA poliitika kangeim naine Nancy Pelosi

  • 77-aastane Nancy Pelosi tõestas jätkuvat sitkust rekordpika kõnega Kongressis.
  • Donald Trump hindab Pelosi erakordset oskust parteikaaslasi ohjes hoida.
  • Edu korral vahevalimistel võib Pelosi tõusta esindajatekoja spiikriks.

7. veebruari hommikul tõusis USA Kongressi esindajatekoja vähemusliider Nancy Pelosi sõnavõtuks püsti, ega peatunud enne, kui oli rääkinud järjepanu terve ühe tavalise tööpäeva jagu ehk enam kui kaheksa tundi.

FOTO: Reuters/ScanPix

Kes on mõjukaim naine USA poliitilises ajaloos? Mõte läheb esmalt muidugi Hillary Clintonile, esimesele naissoost presidendikandaadile. Kuid ta jäigi kandidaadiks. Kongressi esindajatekoja vähemusliider Nancy Pelosi on rohkem saavutanud.

Tellijale

Aastatel 2007–2011 oli Pelosi Ühendriikide ajaloo esimene naine Kongressi spiikri kohal. Sel positsioonil oli ta Ovaalkabinetile tegelikult väga lähedal – riigi kolmanda isikuna lahutas teda presidenditoolist vaid number kaks, asepresident.

USA poliitilistes mõttemängudes lõbustatakse end tänavu sellise stsenaariumiga: kui novembris, mil valitakse esindajatekoja uus koosseis, saavad demorkaadid Kongressi alamkoja taas enda kontrolli alla ja Pelosi tõuseb uuesti spiikeriks, ning kui seejärel suudavad demokraadid mingi imetrikiga ametist kangutada nii president Donald Trumpi kui ka asepresidendi Mike Pence'i, kuulukski presidenditool põhiseaduse kohaselt Pelosile.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles