K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Iisraeli sõjalennukid ründasid sihtmärke Gaza sektoris

BNS
Facebook
Comments
Laupäevaõhtune äike Gaza linna kohal.
Laupäevaõhtune äike Gaza linna kohal. Foto: MOHAMMED ABED/AFP

Iisraeli sõjalennukid ründasid laupäeval mitmeid sihtmärke Gaza sektoris, teatasid palestiinlaste võimuesindajad.

Juudiriigi armee teadaande kohaselt rünnati kuut Hamasi sõjalist sihtmärki Deir el-Balahi ja Khan Yunise ümbruses. Pommitati ka ka terroristide tunnelit Zaytuni piirkonnas.

Õhulöögid korraldati vastuseks varasemale plahvatusele Gaza ja Iisraeli piiril, milles sai haavata neli juudiriigi sõdurit. Kahe sõjaväelase vigastused on rasked. Iisraeli tank tulistas juba varem Gaza sektori lõunaosas asunud vaatlusposti. Palestiina ametnike sõnul kuulus vaatluspost mässuliste rühmitusele Islamidžihaad ja ükski palestiinlane surma ei saanud.

Iisrael süüdistas plahvatuse korraldamises islamiliikumist Hamas. Arvatakse, et tegemist oli omavalmistatud lõhkeseadeldisega, mille Hamasi võitlejad paigaldasid piirile.

Peaminister Benjamin Netanyahu ütles Müncheni julgeolekukonverentsil, et tegemist on väga tõsise vahejuhtumiga, mis nõuab kohast vastust.

Tegemist on ühe kõige tõsisema vahejuhtumiga Gaza piiril pärast Iisraeli ja Hamasi vahelist lühikest sõda 2014. aastal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles