Nigeerias ründasid islamistid tüdrukutekooli

Videokaader Boko Harami võitlejatest.

FOTO: HANDOUT/AFP

Äärmusrühmituse Boko Haram pühasõdalased korraldasid Nigeeria kirdeosas rünnaku tüdrukutekoolile, kuid õpetajatel ja õpilastel õnnestus põgeneda, teatasid esmaspäeval tunnistajad ja võimuesindajad.

Kohaliku politseiülema sõnul saabus islamistide autokonvoi Yobe osariigis asuvasse Dapchi kella kuue ajal õhtul eesmärgiga rünnata õppeasutust.

"Kui nad ründasid küla, siis alustasid nad tulistamist ja kõlasid ka plahvatused," kirjeldas pealtnägija.

"Tüdrukutekoolis kuuldi seda ning lapsed ja õpetajad jõudsid enne ründajate saabumist põgeneda," lisas tunnistaja.

Pühasõdalased rüüstasid enne lahkumist kooli.

"Rünnaku eesmärgiks oli selgelt tüdrukute röövimine, kuid õnneks õpetajad tegutsesid kiiresti ja viisid lapsed varju. Võimud saatsid islamistide tabamiseks appi sõjalennukid," rääkis kohalik omakaitseväelane.

Esialgu pole selge, kas rünnakus keegi surma või vigastada sai.

Nigeeria kohus mõistis eelmisel nädalal 15-aastase vangistuse mehele, kes oli seotud enam kui 200 koolitüdruku röövimisega 2014. aastal Nigeeria kirdeosas Chiboki linnas. 2015. aastal vahistatud Yahaya on esimene, kes mõisteti süüdi inimröövis, mis vallandas üleilmse pahameeletormi ja kampaania tüdrukute vabastamiseks. Lapsed sunniti peamiselt islamistide naisteks või seksiorjadeks, aga kasutati mõnedel andmetel ka enesetapurünnakutes.

Islamistlik rühmitus Boko Haram alustas terrorirünnakuid 2009. aastal Nigeerias ja levis kiiresti naaberriikidesse. Veriseid rünnakuid on korraldatud Nigeris, Tšaadis ja Kamerunis. Surma on saanud kokku üle 20 000 inimese ja umbes 2,6 miljonit inimest kaotanud kodu.

Kuigi Nigeeria armee ja valitsus on kinnitanud, et Boko Haram on sisuliselt alistatud, pole džihadistide rünnakud peatunud. Iseäranis suures ohus on raskesti ligipääsetavad maapiirkonnad ja linnad äärealadel.

Nigeeria kirdeosas Kondugas hukkus alles nädalavahetusel kolmes turul kärgatanud enesetapuplahvatuses 19 inimest.

Tagasi üles