Peterburi parlament kutsus Mironovi ülemkoja spiikri kohalt tagasi

Föderatsiooninõukogu esimees Sergei Mironov

FOTO: SCANPIX

Peterburi seadusandlik kogu hääletas täna Venemaa parlamendi ülemkoja ehk Föderatsiooninõukogu esimehe Sergei Mironovi tagasikutsumise poolt.

Mironovi tagandamise poolt oli 43 ja vastu 5 saadikut. Hääletamiseks jagati välja 48 sedelit, vahendas Interfax.

Seoses erakorralise tagasikutsumisega parlamendi ülemkojast jääb Mironov automaatselt oma kohast ilma ja tema asemele astub ajutiselt asespiiker Aleksandr Toršin, rääkis reglemendikomisjoni esimees Nikolai Tulajev.

Ta ei välistanud, et Föderatsiooninõukogu uue spiikri valimine otsustatakse ära 25. mail toimuval istungil. «Me valime spiikri kandidaadi välja ülemkoja liikmete seast pärast konsultatsioone,» selgitas Tulajev.

Vene võimuparteil Ühtne Venemaa on Mironoviga (Õiglane Venemaa) pikaleveninud konflikt. Mullu veebruaris ütles Föderatsiooninõukogu esimees, et ta pole peaministri Vladimir Putiniga tööküsimustes mitte alati nõus. Selle peale vahetasid Ühtse Venemaa ja Õiglase Venemaa esindajad kriitilisi avaldusi, kuid lõpuks sõlmisid rahu.

Kogu eelmise talve kritiseerisid aga Õiglase Venemaa esindajad Peterburi kuberneri Valentina Matvijenkot ebakvaliteetse lumekoristuse pärast.

1. mai demonstratsioonil ütles Mironov, et Peterburi on vajunud korruptsioonisohu. Peterburi seadusandliku assamblee spiikri Vadim Tjulpanovi sõnul oli see avaldus viimaseks piisaks karikas.

Selle aasta 1. jaanuarist jõustus seadusparandus, mille järgi saab senaatori tagasi kutsuda see organ, kes inimese Föderatsiooninõukogusse delegeeris. Mironov esindab Vene parlamendi ülemkojas Peterburi seadusandlikku assambleed alates 2001. aastast.

Tagasi üles
Back