E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Moskva ei soovita Muelleri nimekirja sattunud venelastel välismaale minna

BNS
Facebook
Comments
USA eriprokurör Robert Mueller.
USA eriprokurör Robert Mueller. Foto: /Reuters/Scanpix

USA eriprokuröri Robert Muelleri uurimise raames USA kohtult süüdistuse saanud 13 venelast peaksid olema välissõitude osas ettevaatlikud, sest nad võidakse USA-le välja anda, ütles täna Venemaa asevälisminister.

«Oht, et Vene kodanikud võetakse vahi alla USA korrakitseametite väljastatud orderite alusel, sh süüdistuste alusel, mis esitati neil päevil rühmale Vene kodanikele, on taaskordne põhjus järele mõelda meie kodanikel, kelle suhtes võib USA korrakaitsjatel etteheiteid olla,» ütles Sergei Rjabkov.

Tema sõnutsi on USA välisministeeriumi veebilehel üleval nimekiri riikidest, kellega USA-l on väljaandmisleping ning Vene välisministeeriumi veebilehel on sinna viide.

Sergei Rjabkov.
Sergei Rjabkov. Foto: Vladimir Fedorenko/Sputnik/Scanpix

«Kuid isegi sellise leppe puudumine ei ole ükskõik kus riigis Vene kodanike julgeoleku tagatiseks. Teame hulka juhtumeid, kui asjaomased USA ametid ei häbenenud meie kaasmaalasi sõnaselgelt röövida, kui neile oli etteheiteid,» märkis Rjabkov.

«Seetõttu on kõnealune küsimus väga tõsine ja igaüks peab välismaale sõites oma olukorda kaaluma,» rõhutas asevälisminister.

USA vandekohus esitas reedel Muelleri juurdluse raames 13 venelasele süüdistuse sekkumises USA presidendivalimistesse. Muelleri sõnul esinesid süüdistatavad ameeriklastena ja haldasid sotsiaalmeediakontosid, kus keskendusid USA rahvast lõhestavatele poliitilistele ja sotsiaalküsimustele. Valeuudiseid levitati muu hulgas Facebookis, Twitteris, Youtubes ja Instagramis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles