Rahvahääletus Putini toetuseks

  • Ekspertide hinnangul pole 70-protsendine aktiivsus saavutatav manipuleerimiseta.
  • Väga kõrge toetus Vladimir Putinile annaks vabaduse tegusteda rahva nimel.
  • Liiga edukale kommunistist vastasele asus Kreml kaikaid kodaratesse loopima.

Vladimir Putini valimisreklaamid rõhutavad ühte lihtsat asja: tänane Venemaa peab kõiges olema tänulik temale, Putin on loonud tänase Venemaa. Reklaam talvises polaarlinnas Norilskis.

FOTO: Jaanus Piirsalu

Kolme nädala pärast valitakse 65-aastane Vladimir Putin veel kuueks aastaks Venemaa presidendiks. Kuigi presidendivalimiste tulemus on ilmselgelt ette teada, on siiski mõned intriigid, mida sportlikust huvist tasub jälgida.

Tellijale

Kas valimisaktiivsus tuleb 70 protsenti?

Juba aasta tagasi seadis Kremli administratsioon eesmärgiks teha valimistest omapärane usaldushääletus Putinile. Loogika on selles, et mida rohkem inimesi tuleb hääletama ja hääletab Putini poolt, seda suuremat usaldust näitab see Putini poliitika vastu. Selleks nihutati isegi presidendivalimiste päev tavapärase märtsi alguse asemel 18. märtsile, kui möödub neli aastat Putini allkirjutatud otsusest võtta Krimm Venemaa koosseisu.

Valimistest osavõtu latiks on Kreml seadnud 70 protsenti hääleõiguslikest inimestest. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist pole Venemaal ühelgi föderaalvalimistel olnud sellist osavõtuprotsenti. Paar korda on napilt sellele tulemusele alla jäädud. 1996. (duell Boriss Jeltsini ja Gennadi Zjuganovi vahel) ja 2008. aastal (Putini asemel kandideeris petlikku uut lootust lubanud Dmitri Medvedev) käis ametlikel andmetel hääletamas 69,7 protsenti valijatest.

Tagasi üles