Välisminister Mikser USAs: Venemaa on oma infosõja rinnet oluliselt laiendanud

Balti riikide välisministrite koordinatsiooni kohtumine enne kohtumist Rex Tillersoniga.

FOTO: Välisministeerium

Venemaa on oma infosõda laiendanud ning on võtnud eesmärgiks usaldamatuse tekitamise demokraatlike institutsioonide suhtes, sõnas välisminister Sven Mikser, kes  kohtus täna koos oma Balti kolleegidega USA Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce´i  ja komitee liikmetega.

«Rahvusvahelise õiguse üldtunnustatud printsiipide rikkumine ja endale võetud kohustuste eiramine Venemaa poolt nõuab heidutusmeetmete tugevdamist mitte ainult Balti riikides, vaid NATOs tervikuna,» sõnas välisminister Mikser. «Oleme Ameerika Ühendriikidega olnud alati ühel meelel, et ka Euroopa liitlased peavad oma kaitsekulutusi suurendama ning seda arutatakse kindlasti ka juulis Brüsselis toimuval NATO tippkohtumisel,» rõhutas ta.

Välisministri sõnul peavad nii Euroopa Liit kui ka USA olema valmis Venemaalt lähtuvate ohtude ennetamiseks. «Balti riikide jaoks ei ole hübriidohud ja vaenulik propaganda uus nähtus, kuid tänaseks on Venemaa oma infosõja rinnet oluliselt laiendanud. On oluline, et kogu ühiskond oleks ohtudest teadlik ja oskaks valeinfot ära tunda,» ütles välisminister.

«Samuti peame teadvustama Venemaa tegevust, mille eesmärgiks on meie ühiskondade lõhestamine ja usaldamatuse tekitamine demokraatlike institutsioonide suhtes,» sõnas ta, viidates Venemaa sekkumisele nii Euroopa riikide kui ka Ameerika valimistesse. 

Esindajatekoja välisasjade komitee liikmed tänasid Balti riike nende panuse eest terrorismivastasesse võitlusesse. Mikser kinnitas Eesti pühendumust antud küsimuses. «Võitluses terroristlike rühmitustega toob püsivat edu vaid tihe riikidevaheline koostöö. Eesti on valmis jätkama aktiivset osalust Daeshi-vastase koalitsiooni töös,» sõnas välisminister.

Välisminister Sven Mikser, Läti välisminister Edgars Rinkēvičs, Leedu välisminister Linas Linkevičius ja USA välisminister Rex Tillerson.

FOTO: Välisministeerium

Balti riikide välisministrid kohtusid samuti Senati välisasjade komitee esimehe Bob Corkeri ja aseesimehe Robert Menendezega, kellega arutati Euroopa-Liidu ja USA kaubandussuhteid, Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide jätkamist ning hübriidohtudega seonduvat.

Tagasi üles