E, 5.12.2022

Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid

Hanna-Hulda Reinkort
, välisuudiste toimetaja
Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze möödunud nädalal Tallinnas, kus ta astus üles idapartnerluse konverentsil.
Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze möödunud nädalal Tallinnas, kus ta astus üles idapartnerluse konverentsil. Foto: Hanna-Hulda Reinkort

Möödunud nädalal Tallinnas idapartnerluse konverentsil esinenud Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze ütles usutluses Postimehele, et idapartnerlus pole ukrainlaste jaoks mitte läbikukkunud ettevõtmine, vaid ainus tee, kuidas edasi minna.

Siiski rõhutas Klympush-Tsintsadze, kelle vastutusalasse jääb Euroopa ja euroatlandi intgratsioon, et Ukraina jaoks on ülimalt oluline, et liit ei kaotaks omaltpoolt ELi liikmelisuse perspektiivi.

- Võrreldes 2009. aastaga, kui idapartnerluse loodi, oli seis üks, nüüdseks aga on selge, et Ukraina, Gruusia ja Moldova huvi koostööks ELiga on hoopis teisel tasemel kui ülejäänud kolme - Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevene - puhul. Kas antud formaat hakkab äkki ajale jalgu jääma?

Idapartnerluse liikmeriikide ambitsioonid ja eesmärgid on väga erinevad, seega jah, erisuste tegemine ülimalt oluline.

Märksõnad
Tagasi üles