Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid

Hanna-Hulda Reinkort
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze möödunud nädalal Tallinnas, kus ta astus üles idapartnerluse konverentsil.
Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze möödunud nädalal Tallinnas, kus ta astus üles idapartnerluse konverentsil. Foto: Hanna-Hulda Reinkort

Möödunud nädalal Tallinnas idapartnerluse konverentsil esinenud Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze ütles usutluses Postimehele, et idapartnerlus pole ukrainlaste jaoks mitte läbikukkunud ettevõtmine, vaid ainus tee, kuidas edasi minna.

Siiski rõhutas Klympush-Tsintsadze, kelle vastutusalasse jääb Euroopa ja euroatlandi intgratsioon, et Ukraina jaoks on ülimalt oluline, et liit ei kaotaks omaltpoolt ELi liikmelisuse perspektiivi.

- Võrreldes 2009. aastaga, kui idapartnerluse loodi, oli seis üks, nüüdseks aga on selge, et Ukraina, Gruusia ja Moldova huvi koostööks ELiga on hoopis teisel tasemel kui ülejäänud kolme - Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevene - puhul. Kas antud formaat hakkab äkki ajale jalgu jääma?

Idapartnerluse liikmeriikide ambitsioonid ja eesmärgid on väga erinevad, seega jah, erisuste tegemine ülimalt oluline.

Tagasi üles