Rindel asuv küla värvis end Ukraina värvidesse

Krõmskoe ambulatoorium. Terapeut Valeri Hrinenko ja medõde Darja Kravtsova. Valeri abikaasa jäi sõja alates teisele poole rindejoont ja nii nad polegi üksteist näinud neli aastat. Darja tuli oma rindeäärsesse kodukülla tagasi eelmisel aastal peale medkooli lõpetamist. Kaks aastat tagasi ei olnud külas ametiasutustes ühtegi arvutit.

FOTO: Liis Treimann

Luganski oblastis jookseb rindejoon enamasti piki Donetsi jõge, millest teisel pool on Ukraina vägede kontrolli all vaid üks küla – Krõmske. Juba neljandat aastat elatakse seal nii , et separatistide positsioonid asuvad külast vaid kilomeetri kaugusel.

Tellijale Tellijale

Luganski oblastis jookseb rinde piir enamasti piki Donetski jõge, millest teisel pool on Ukraina vägede kontrolli all vaid üks küla – Krõmske. Sseal elatakse juba neljandat aastat nii, et separatistide positsioonid asuvad külast vaid kilomeetri kaugusel.

«Kondoome ei taha keegi,» kurdab apteeker Tatjana Košõvets. On kaks varianti, miks neid ei taheta: külas pole noori või need noored usuvad, et maksab sünnitada, vastab talle Hrinenko. Õiget vastust ta öelda ei oska. Ka palk on neil veidi tõusnud: medõde saab täiskoormuse eest 3000 grivnat (92 eurot) kuus. Kaks aastat tagasi oli õe palk 1500 grivnat (siis 50 eurot).

Tagasi üles
Back