L, 1.10.2022

Süürias sai õhurünnakus koolile surma 17 inimest

BNS
Süürias sai õhurünnakus koolile surma 17 inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Arbinis mõned päevad tagasi tehtud foto.
Arbinis mõned päevad tagasi tehtud foto. Foto: ABDULMONAM EASSA/AFP

Süürias osaliselt mässuliste kontrolli all olevas Ida-Ghoutas tabas esmaspäeva hilisõhtul õhulöök kooli, surma said 15 keldrit pommivarjendina kasutanud last ja kaks naist, teatas vabaühendus.

Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse info kohaselt leidis õhurünnak aset Arbini linnas, mis on mässuliste üks võtmekeskusi enklaavis.

"Kolm raketti tabasid kooli, mille keldrikorrust kasutati varjendina. Päästetöötajad üritavad endiselt ellujäänuid leida," ütles Londonis baseeruva keskuse juht Rami Abdel Rahman.

Süüria valitsusväed on hõivanud 80 protsenti kunagi täielikult mässuliste kontrolli all olnud Ida-Ghoutast ja eraldanud järelejäänud alad kolmeks. Pühapäeva hilisõhtul hukkus mässuliste aladel õhu- ja suurtükilöökides 13 tsiviilisikut ja veel seitse sai surma esmaspäeva hommiku.

Süüria režiimiväed vallutasid alles laupäeval enklaavis mässulistelt tagasi veel kaks linna. Valitsusväed hõivasid Kafr Batna ja Sabqa.

Pealetungis Ida-Ghoutale on surma saanud üle 1400 tsiviilisiku, neist 281 lapsed. Viimastel päevadel on valitsuse kontrollitud aladele põgenenud pea 70 000 inimest.

Märksõnad
Tagasi üles