R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: Moskva Riikliku Ülikooli dekaan: korralikud mehed võivad naisi kõikjalt katsuda

Facebook
Comments 3
Vitali Tretjakov.
Vitali Tretjakov. Foto: Oleg Lastochkin/RIA Novosti/Scanpix

Moskva Riikliku Ülikooli televisiooniõpingute osakonna dekaan Vitali Tretjakov andis eile Novosibirski Riiklikus Ülikoolis loengu, kus esines vastuolulise sõnavõtuga.

«Iga korralik mees võib teatud olukordades panna oma käe naise põlvele...või ükskõik kuhu mujale,» sõnas Tretjakov. Sellise vastuse andis Tretjakov küsimusele, milles küsiti riigiduuma liikme Leonid Slutski ahistamissüüdistuste kohta. Kolme ajakirjaniku väitel on Slutski naisi käperdanud ja nende kohta sündsusetuid märkusi teinud.

Tretjakov ütles, et tunneb Slutskit hästi. Väidetavalt kõndisid mitmed õpilased Tretjakovi sõnavõtu peale protestiks auditooriumist välja.

Leonid Slutski.
Leonid Slutski. Foto: Vladimir Fedorenko/Sputnik/Scanpix

Üks õpilastest lindistas sõnavõttu ja jagas seda ka telekanaliga RTVi. Tretjakov ütles õpilastele veel: «(Slutski) on ahistanud ja ta jätkab ahistamisega. Ja mitte vaid ajakirjanike ahistamisega.»

Üks loengus viibinud õpilastest nõuab ülikoolilt vabandust, sest väitis, et tunneb end koolis ebaturvaliselt, kui Tretjakovi sarnased mehed tohivad linnakusse tulla ja naiste vastu suunatud vägivalda õigustada. Paljud Novosibirski ülikooli õpilased on oma kaasõpilasele toetust avaldanud.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles