iDeal kampaania

Donald Tusk vihjas Poola poliitikasse naasmisele

ELi alaline eesistuja Donald Tusk

FOTO: DARIO PIGNATELLI/AFP/Scanpix

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk andis intervjuus Poola telekanalile mõista, et kavatseb peagi pöörduda tagasi oma kodumaa poliitikasse.

«Ma ei kavatse minna pensionile,» ütles ta reedel Poola telekanalile TVN24. «2019. aastal olen ma tagasi Poolas ja ärgu keegi arvaku, et ma vaatan edaspidi ainult televiisorit.»

Endine Poola peaminister keeldus siiski oma tulevikuplaane täpsustamast. «Ma ei sea esialgu veel stsenaariumeid paika ja loodan, et ei teki mingeid erakorralisi plaane,» lisas Tusk.

«Ma loodan, et poolakad, kes unistavad stabiilsest demokraatiast ja õigusriigist, suudavad olla järgmistel valimistel võidukad. Ma olen maailma kõige õnnelikum mees, kui see saab tõeks. Kui asjad lähevad teisiti, ei välista ma midagi,» rääkis Tusk teleintervjuus.

Kommenteerides Poola ja Euroopa Liidu vahel käivat vägikaikavedu avaldas Tusk lootust, et Poola ei kaota selle tõttu ühtegi senti euroraha.

«Ma ei asu õigusriigi üle Euroopas käivas debatis PiSi (Poola võimupartei Õigus ja Õiglus, kes on Tuski poliitiline vastane – toim) poolele. Ma ei hakka õigustama PiSi eksisamme,» kinnitas Tusk.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles