USA riigiamet kasutas Balti riikide kohtumisest rääkides sada aastat vana kaarti (32)

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaart USA Energiaassotsiatsiooni kodulehel avaldatud energiakoostööst rääkiva teate juures.
Kaart USA Energiaassotsiatsiooni kodulehel avaldatud energiakoostööst rääkiva teate juures. Foto: Kuvatõmmis

USA Energiaassotsiatsioon (United States Energy Association) avaldas eile oma veebilehel teate, et energiakoostöö on Washingtonis toimunud Balti riikide ja Ameerika Ühendriikide tippkohtumise peamisi teemasid, kasutades uudise juures aga Esimese maailmasõja järgseid, aastate 1919–1920 riigipiire kujutavat kaarti.  

Praeguseks on Balti riikidest rääkiva loo juurest kaart eemaldatud ja asendatud fotoga tippkohtumisest, kuid sotsiaalmeedias ringleb kuvatõmmis teate päisest endiselt.

Ka USA Energiaassotsiatsiooni uudistevoo juures on seni näha vähendatud suuruses kaardi kujutis.

USA Energiaassotsiatsiooni kodulehel avaldatud energiakoostööst rääkiva teate päis eile, kui uudis avaldati.
USA Energiaassotsiatsiooni kodulehel avaldatud energiakoostööst rääkiva teate päis eile, kui uudis avaldati. Foto: Kuvatõmmis
Vaade USA Energiaassotsiatsiooni uudisvoole, kus on endiselt näha artikli juurest eemaldatud kaardi kujutis.
Vaade USA Energiaassotsiatsiooni uudisvoole, kus on endiselt näha artikli juurest eemaldatud kaardi kujutis. Foto: Kuvatõmmis

Kaardil on näiteks Vilniust kujutatud Poola võimu all olevana.

Energiaassotsiatsiooni teates räägitakse muuhulgas veeldatud maagaasi (LNG) alast koostööd puudutavate lepingute sõlmimisest USA ja Leedu firmade vahel.

Tagasi üles