Kreml avalikustas Vene tippametnike sissetulekud

Vene president Vladimir Putin.

FOTO: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/AP/Scanpix

Kreml esitas iga-aastase ülevaate Vene tippametnike deklareeritud sissetulekute kohta.

Vene presidendi Vladimir Putini ametlik sissetulek 2017. aastal oli raporti järgi 18,7 miljonit rubla (242 000 eurot). Talle kuuluva kinnisvarana oli nimekirja kantud 77 ruutmeetri suurune korter ja garaaž. Eelmisel aastal oli ülevaates ära toodud ka 1500 ruutmeetri suurune maalapp, kuid sel aastal mitte.

Peaminister Dmitri Medvedev teenis eelmisel aastal dokumendi teatel 8,56 miljonit rubla, omab ühte korterit ja üürib ühte maatükki.

Vladimir Putin ja Dmitri Medvedev. 

FOTO: ALEXANDER NEMENOV/AFP

Aktivist ja poliitik Aleksei Navalnõi süüdistas Medvedevit mullu hiigelsuures koguses kinnisvara kontrollimises läbi mittetulundusühingute võrgustiku, mille tõttu puhkesid Venemaal korruptsioonivastased meeleavaldused.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sissetulek 2017. aastal raporti järgi oli 14,3 miljonit rubla, kuid tema naine Tatjana Navka juhib kahte ettevõtet, mis on Interfaxi andmetel saanud kasu mitmest avalikust lepingust.

Navka nimi toodi ära ka seoses nõndanimetatud Panama paberitega ning kokku teenis ta eelmisel aastal 200 miljonit rubla – 66 protsenti rohkem kui 2016. aastal.

Dmitri Peskov. 

FOTO: Sergey Guneev/Sputnik

Panama paberite avalikustamise järel 2015. aastal tuli päevavalgele 11,5 miljonit dokumenti Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca, mis on dokumenteerinud maailma rikaste ja mõjuvõimsate offshore-firmade tehinguid.

Samuti on kultuuriministri Vladimir Medinski naise Marina sissetulek suurem kui abikaasal. Medinskaja juhib mitut kinnisvara- ja reklaamiettevõtet, teatas Interfax.

Kõrgemate Vene ametnike perekondade keskmine sissetulek on viimase aastaga kasvanud hinnanguliselt 18 protsenti, kirjutas ajaleht RBK.

Venemaa enim teeniv duumasaadik on Grigori Anikejev, kelle sissetulek 2017. aastal oli 4,3 miljardit rubla ehk kaheksa korda kõrgem kui mullu. Anikejev on Forbesi andmeil 200 rikkaima venelase seas.

Endine iluuisutaja, Dmitri Peskovi abikaasa Tatjana Navka. 

FOTO: Evgenya Novozhenina/Sputnik

Vene parlamendi ülemkoja suurima sissetulekuga senaator on Suleiman Kerimov, kes teenis mullu 230 korda rohkem kui 2016. aastal. Tema suhtes on Prantsusmaal algatatud juurdlus võimaliku maksupettuse üle.

Samuti kasvas mullu võrreldes varasema aastaga 293-kordselt asepeaminister Aleksandr Hloponini sissetulek, see oli 2017. aastal 2,9 miljardit rubla.

«See oli tänu sellele, et Hloponin müüs oma välismaal asuvad varad. Teiste sõnadega, ta mitte ainult ei käitunud praktiliselt, vaid patriootlikult,» kirjutas ajalehe Novaja Gazeta tegevtoimetaja Aleksei Poluhhin sarkastiliselt.

Tagasi üles