Endine kõrge ametnik kritiseeris Briti peaministri Theresa May immigratsioonipoliitikat ajal, mil ta oli siseminister.
Endine kõrge ametnik: May immigratsioonipoliitika meenutas Natsi-Saksamaad (2)
May rändepoliitika tõusis tähelepanu alla seoses sel nädalal Kariibi mere piirkonna immigrantide väljasaatmisähvarduse tõttu puhkenud poliitilise skandaaliga.
Suurbritannia kutsus Kariibi regiooni elanikke pärast Teist maailmasõda tööle ning lubas neil jääda määramata ajaks, kuid paljusid, kes ei ajanud oma dokumente korda, ähvardab nüüd väljasaatmine.
1950. ja 1960. aastatel Suurbritanniasse kolinud Kariibi piirkonna sisserändajaid nimetatakse Windrushi põlvkonnaks ja 140 Briti parlamendi liiget on kutsunud astuma samme nende ebainimliku olukorra lahendamiseks.
Endine tsiviilteenistuse juht ja ülemkoja liige Bob Kerslake ütles BBC-le, et May omaaegne püüd luua illegaalsetele immigrantidele vaenulik keskkond meenutas peaaegu Natsi-Saksamaad.
«See oli seaduseelnõu, mis tekitas valitsuses väga palju vaidlusi,» ütles Kerslake. «Mõne arvates meenutas see toimelt peaaegu Natsi-Saksamaad.»
Keskkonnaminister Michael Gove ütles, et tema ei ole kuulnud kelleltki võrdlust Natsi-Saksamaaga.
Endise peaministri David Cameroni paremtsentristlik konservatiivide valitsus tõotas 2010. aastal võimule tulles luua vaenuliku keskkonna inimestele, kes on ilma loata Suurbritanniasse saabunud.
Nüüdseks on välja tulnud, et strateegia, mis andis maaomanikele ja tööandjatele karistuse ähvardusel voli illegaalsed immigrandid sihikule võtta, viis hoopis seaduslikul teel saabunud, kuid dokumentide vormistamisega hätta jäänud sisserändajate kimbutamiseni.
Valitsus on omaks võtnud, et Windrushi põlvkond sattus löögi alla alusetult, ja moodustanud töörühma juhtumite uurimiseks.