Kremli noorterühmitus saadab opositsiooni kimbutamiseks tänavatele «brigaadid»

Naši liikmed suvelaagris.

FOTO: NATALIA KOLESNIKOVA / AFP/SCANPIX

Venemaa võimuerakonna Ühtne Venemaa noorteühendus Molodaja Gvardija (Noor Kaardivägi) lubas luua «kiirreageerimisbrigaadid» suurlinnades, kus erakonna toetus langenud on.

Niinimetatud brigaadid koosneksid 100-200 aktivistist, kes suudaksid paaritunnise etteteatamisega korraldada avalikke meeleavaldusi ja rahvakogunemisi. Peamiselt on kokkutulekute eesmärgiks opositsiooni vaigistamine ja Kremli-vastaste hirmutamine. Ööpäeva jooksul peaks Noor Kaardivägi olema suutlik mobiliseerima kuni 1500 kremlimeelset.

2000. aastatel oli sagedane see, et Naši, Noor Kaardivägi ja teised rühmitused ähvardasid ning ründasid meeleavaldustel opositsionääre. Käesoleva kümnendi alguses hakkas Venemaa opositsioon märkimisväärselt kasvama ja noorterühmitused kadusid mõneks ajaks pildilt. 

Noor Kaardivägi tõusis esile 2005. aastal, mil tulevane Pihvka oblasti kuberner Andrei Turtšak selle tegevust koordineeris. Pärast Pihkva kuberneri kohalt taandumist sai Turtšakist Ühtse Venemaa nõukogu liige. Kogu oma tegevusaja jooksul on Noor Kaardivägi keskendunud opositsiooni tegevuse piiramisele.

Noore Kaardiväe ja Naši liikmete korraldatud aktsioon 2012. aastal.

FOTO: NATALIA KOLESNIKOVA / AFP/SCANPIX

Tagasi üles