K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trump nimetas Kimi otsust väga heaks uudiseks maailmale

BNS
Facebook
Comments
USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Foto: Xinhua/Sipa USA/Scanpix

USA president Donald Trump tervitas reedel Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni otsust peatada tuuma- ja raketikatsetused ning nimetas seda "väga heaks uudiseks maailmale".

"See on väga hea uudis Põhja-Korea ja maailma jaoks - suur edusamm! Ootan meie tippkohtumist," säutsus Trump pärast uudist Põhja-Korea riigimeedialt.

"Alates 21. aprillist peatab Põhja-Korea tuumakatsetused ja mandritevaheliste ballistiliste rakettide väljatulistamise," tsiteeris Yonhap Põhja-Korea meediat.

"Põhja-Korea sulgeb tuumakatsetuste koha riigi põhjaosas, et tõestada lubadust peatada tuumakatsetused," ütles riiklik uudisteagentuur KCNA.

KCNA teatel on selle sammu eesmärk muuta oma riiklikku fookust ja parandada majandust.

Põhja-Korea lubas ka teha oma regionaalsete naabrite ja rahvusvahelise kogukonnaga aktiivselt tööd rahu tagamiseks Korea poolsaarel ning "optimaalse rahvusvahelise keskkonna" loomiseks majanduse ülesehitamiseks.

KCNA ütles, et otsused langetati valitseva Korea Töölispartei keskkomitee istungil, mis kutsuti kokku arutama "uut etappi".

Keskkomitee kuulutas "suurt võitu" riigi ametlikus "byungjini" poliitikas, mille raames arendati üheaegselt nii majandust kui tuumaprogrammi.

Komitee võttis ühehäälselt vastu resolutsiooni, milles kutsuti keskendama riiklikud jõupingutused tugeva sotsialistliku majanduse saavutamiseks ja parandada põhjalikult inimeste eluolu.

Kim ütles keskkomitee kohtumisel, et edusammude tõttu tuumaprogrammis ei vaja Põhja-Korea enam tuuma- ega mandritevaheliste ballistiliste rakettide katsetusi ning sellest tulenevalt on ka riigi põhjaosas asuv tuumakatsetuste polügoon täitnud oma ülesande.

Trump peaks kohtuma Kimiga mai lõpus või juunis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles