Keskkooli lõpuraamatus ennustas toona veel avalikkusele tundmatu Andrea Nahles, et tal on elus kaks valikut: saada kantsleriks või koduperenaiseks.
Nahles otsustas kindlalt esimese kasuks ja Saksamaa vanima erakonna ehk Sotsiaaldemokraatliku Partei (SPD) esimesest naissoost juhiks tõusmine on suur samm kantsleriameti poole.
Juba enne senise SPD esimehe Martin Schulzi teadet, et ta soovib saada Angela Merkeli neljanda valitsuse välisministriks, käisid sahinad Nahlesist kui järgmisest SPD liidrist. Kuigi naine pole veel erakonna juhtimist üle võtnud, ei jäeta kahtlustki, et just tema on üks ja ainus kandidaat SPD juhtpositsioonile.
Suunamuutust nõudvatele sotsidele on Nahles küllaltki loogiline valik. Vasakpoolsel naispoliitikul, kes on erakonda kuulunud juba 30 aastat, on üle 460 000 liikmega parteis väga tihedaid sidemeid ja teda tunnevad Saksamaa poliitikas kõik.
CDU poliitikutega on Nahles suutnud ehitada head suhted ja rivaalid on teda kirjeldanud inimesena, kes jääb oma sõnadele kindlaks.
Uuelt liidrilt oodatakse palju. Loodetakse, et just emotsionaalne ja karismaatiline Nahles suudab erakonna taas kristlikele demokraatidele järele aidata, selle moderniseerida ja kaasata kõrgesse poliitikasse rohkem naisi. Sotside lootused võivad seejuures olla õigustatud.
Oli Nahles ju vaid mõni nädal varem SPD kongressil Bonnis päästnud Schulzi ja kõigi suurkoalitsiooni (GroKo) pooldavate tippsotside naha, pidades üle 600 delegaadi ees hingestatud kõne, milles ärgitas partei liikmeid valitsuskõnelustele heakskiitu andma.
Tema kõnet kirjeldati õigustatult kui erakonna liidri oma. Väidetavalt võttis naine ka kõneluste ajal liidrirolli enda kanda ja aitas Schulzi korduvalt ebamugavatest olukordadest välja.