Türgi kohus mõistis karistused opositsioonilehe ajakirjanikele

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eriüksuslane Silivri kohtusaali ees.
Eriüksuslane Silivri kohtusaali ees. Foto: YASIN AKGUL / AFP

Türgi kohus mõistis kolmapäeval vanglakaristused opositsioonilise ajalehe Cumhuriyet ajakirjanikele, edastas kohalik meedia.

Meedia andmetel mõisteti vanglakaristused 13 ajakirjanikule ja juhtivtöötajale. Kolm mõisteti õigeks.

Cumhuriyeti info kohaselt on kõige karmimad vanglakaristused rohkem kui seitsmeaastased. Ajakirjanikke pole siiski veel vangistatud ja nad võivad otsuse edasi kaevata.

Cumhuriyet on üks väheseid väljaandeid riigis, mis pole president Recep Tayyip Erdoğani valitsusele kaasakiitmisega ühinenud. Meediatöötajaid süüdistati muu hulgas sidemetes Ühendriikides maapaos elava islamivaimuliku Fethullah Güleni liikumisega.

Türgis 2016. aasta riigipöördekatse järel kehtestatud eriolukorral on olnud laastav mõju sõna- ja väljendusvabadusele, õiguskorrale ja kodanikuühiskonnale, hindab inimõigusorganisatsioon Amnesty International värskes raportis.

Amnesty info kohaselt on eriolukord viinud muu hulgas massiliste vahistamisteni, õiguskorra murenemiseni ja inimõigusaktivistide töö takistamiseni.

Tagasi üles