Ungari keeldub allkirjastamast Euroopa-Aafrika rändedeklaratsiooni

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Migrandid Nickelsdorfi raudteejaamas.
Migrandid Nickelsdorfi raudteejaamas. Foto: Heinz-Peter Bader/Reuters/Scanpix

Ungari keeldus kolmapäeval allkrjastamast migratsiooni häid külgi tunnustavat deklaratsioon, mille võttis Maroko konverentsil vastu üle 50 Euroopa ja Aafrika riigi.

Ungari välisminister Péter Szijjártó ütles, et deklaratsioonis kujutatakse migratsiooni nähtusena, mis on ainult hea ja kasulik ning aitab kaasa globaalsele arengule.

"Meie arvates on see ühekülgne lähenemine ja meie sellega nõus ei ole," sõnas ta.

Immigratsioonivastane Ungari peaminister Viktor Orbán, kes aprillis tugeva toetusega tagasi valiti, on ärritanud Brüsselit korduvalt oma suhtumisega migrantidesse ja pälvinud inimõigusorganisatsioonide pahameele.

Euroopa Nõukogu kritiseeris eelmisel nädalal avaldatud raportis Ungari "transiiditsoonides" migrantidele ja asüülitaotlejatele osaks saavat kohtlemist.

Maroko deklaratsioonis kutsutakse üles "inimõigustele tuginevale lähenemisele" ning rõhutatakse vajadust kaitsta "haavatavatessse olukordadesse sattunud migrante" ning hoida ära rassismi ja diskrimineerimist.

Deklaratsioon käsitleb ka illegaalset immigratsiooni ja võimalusi, kuidas aidata migrantidel kodumaale tagasi pöörduda.

Sellele kirjutas Marrakeshis rände- ja arengukonverentsil alla 27 Euroopa ja 28 Aafrika riigi esindajat.

Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos kiitis dekralatsiooni, sest see tugevdab koostööd rände algpõhjustega tegelemiseks, reguleerimata migratsiooni vähendamiseks.

"Euroopa ja Aafrika vajavad teineteist rohkem kui kunagi varem," ütles ta Twitteris

Ungari välisministri meelest peaks keskenduma üksnes sellele, "kuidas lõpetada illegaalne migratsioon ja mitte kuidas seda julgustada".

Maroko võõrustab detsembris ÜRO rändetippkohtumist, mille eesmärgiks on ülemaailmne kokkulepe.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles