N, 7.07.2022

Migratsioon on Rootsis jätkuvalt tuline vaidlusküsimus

Berit Nuka
, toimetaja
Migratsioon on Rootsis jätkuvalt tuline vaidlusküsimus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ulf Kristersson valiti paremtsentristlike moderaatide etteotsa mullu sügisel ning praeguse seisuga oleks tema tõenäoliselt järgmine Rootsi peaminister. Samas sõltub tema saatus paljuski väiksemate koalitsioonipartnerite käekäigust septembri alguses toimuvatel valimistel.
Ulf Kristersson valiti paremtsentristlike moderaatide etteotsa mullu sügisel ning praeguse seisuga oleks tema tõenäoliselt järgmine Rootsi peaminister. Samas sõltub tema saatus paljuski väiksemate koalitsioonipartnerite käekäigust septembri alguses toimuvatel valimistel. Foto: TT NEWS AGENCY / REUTERS / Scanpix

Kuigi Rootsi saabus mullu 27 000 asüülitaotlejat, mida on kuus korda vähem kui paar aastat varem, on migratsiooniküsimused septembri alguses toimuvate parlamendivalimiste eel nii teravalt üleval, et see kipub lõhkuma pikalt koostööd teinud poliitilisi blokke.

Hiljuti peeti Rootsi avalikõiguslikus telekanalis SVT maha ka esimene valimisdebatt, kus parteiliidrid kõnelesid muuhulgas just migratsioonist. Nii ekspertide kui ka avaliku arvamuse küsitluste kohaselt väljus lahingust võitjana sisserändekriitilise paremäärmusliku erakonna Rootsi Demokraatide juht Jimmy Åkesson.

Åkessoni jaoks on tegu mõistagi tuttava territooriumiga: juba aastaid on ta rääkinud vajadusest piirata sisserännet. Sisuliselt lõpetaks partei igasuguse põgenike vastuvõtmise, väljaarvatud ÜRO vahendusel saabuvad kvoodipõgenikud.

Märksõnad
Tagasi üles