R, 2.12.2022

VIDEO. Saksa äärmuslaste liider: seda riiki valitsevad idioodid

DW/PM
VIDEO. Saksa äärmuslaste liider: seda riiki valitsevad idioodid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Alice Weidel nimetas Saksamaa valitsust idiootideks.
Alice Weidel nimetas Saksamaa valitsust idiootideks. Foto: HANNIBAL HANSCHKE / REUTERS/Scanpix

Täna toimunud Saksamaa Liidupäeva istungil esines karmide solvangutega paremäärmusliku erakonna Alternatiiv Saksamaa (AfD) parlamendifraktsiooni üks juhtidest Alice Weidel.

Kuna Liidupäeva tavade kohaselt on võimalik eelarvearutelude alguses esimesena sõna võtta suurima opositsioonierakonna esindajal, siis sai teiste saadikute ette astuda Weidel. Naine kasutas oma võimaluse ära ning rääkis raha kõrval ka kõigest muust, mis tema erakonda vaevab.

Weidel süüdistas valitsust Euroopa Liidule makstava 30 miljardi euro peitmises. «Nad räägivad tasakaalustatud eelarvest, aga maksumaksjad istuvad võlahunniku otsas,» ütles ta. «Nad viskavad kahe käega raha aknast välja,» lisas poliitik.

Seejärel otsustas Weidel avaldada ka oma vastumeelsust Saksamaa immigratsioonipoliitikale. Tema sõnul on Saksamaa riik, kuhu jõuab piiramatult lihttöölisi.

«Burkad, tüdrukud pearättidega, valitsuselt toetusi saavad nugadega vehkivad mehed ja teised kasutud inimesed ei kindlusta meie heaolu, majanduskasvu ega sotsiaaltoetuste süsteemi,» põrutas Weidel. «Seda riiki valitsevad idioodid,» võttis AfD poliitik oma kõne kokku.

Weideli sõnavõtt teenis ära ülejäänud parlamendi pahameele. Ainsana käitusid võidurõõmsalt AfD saadikud, kes oma kohale naasnud naise kangelasena vastu võtsid.

Solvavate märkuste peale tuli sekkuda ka Liidupäeva presidendil Wolfgang Schäublel, kes kutsus teda ametlikult korrale ja väitis, et Weideli sõnad olid diskrimineerivad kõigi pearätti kandvate naiste jaoks.

Kahtlemata lootis Weidel, et liidukantsler Angela Merkel tema kõnele tähelepanu pööraks, aga seda ei juhtunud. Kantsler ignoreeris oma pool tundi kestnud sõnavõtus AfD poliitikut, saates sõnumi, et populistide rünnakud pole vastust väärt.

Märksõnad
Tagasi üles