L, 3.12.2022

Hiina taunis USA otsust mereväeõppuste kutse tühistamise kohta

BNS
Hiina taunis USA otsust mereväeõppuste kutse tühistamise kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hiina välisminister Wang Yi Washingtonis.
Hiina välisminister Wang Yi Washingtonis. Foto: Andrew Harnik / AP

Hiina taunis kolmapäeval USA otsust mereväeõppuste kutse tühistamise kohta ja nimetas seda ebakonstruktiivseks.

"Me leiame, et see on äärmiselt ebakonstruktiivne otsus, mis ei tule kasuks Hiina ja USA teineteisemõistmisele," ütles välisminister Wang Yi.

Pentagon teatas varem päeval, et USA võttis tagasi Hiinale esitatud kutse osaleda iga-aastastel Vaikse ookeani mereväeõppustel, põhjuseks jätkuv Lõuna-Hiina mere militariseerimine.

"Hiina jätkuv Lõuna- Hiina mete vaidlusaluste alade militariseerimine üksnes suurendab pingeid ja destabiliseerib piirkonda," ütles Pentagoni pressiesindaja kolonelleitnant Chris Logan.

"Me võtsime tagasi PLA mereväe kutse 2018. aasta Vaikse ookeani õppustele (RIMPAC). Hiina käitumine ei ole kooskõlas RIMPAC-i õppuste põhimõtete ja eesmärkidega."

Hiina välisminister Wang Yi külastas kolmapäeval Washingtoni, kus kohtus oma USA kolleegi Mike Pompeoga.

"Hiina ja USA vahetasid mõtteid kahepoolsete suhete ja ühiste huvide kohta," teatas Hiina välisministeerium.

Pentagon kritiseerib Hiina samme Lõuna-Hiina mere saarte "militariseerimiseks". Eelmisel nädalal saatis Hinna ühele saarele tuumarelva kanda suutvad pommitajad.

USA president Donald Trump on ärgitanud Hiinat karmistama kontrolli piiril Põhja-Koreaga, kuni Ühendriigid on sõlminud Põhja liidri Kim Jong-uniga riigi tuumarelvavabaks muutmise kokkuleppe. Trumpi ja Kimi tippkohtumine peaks toimuma 12. juunil.

Märksõnad
Tagasi üles