Paavst Franciscus kutsus üles dialoogile Nicaraguas

Maskis meeleavaldaja Masayas.

FOTO: OSWALDO RIVAS / REUTERS

Paavst Franciscus kutsus pühapäeval üles dialoogile Nicaraguas, kus mitu nädalat kestnud valitsusvastased meeleavaldused on nõudnud rohkem kui saja inimese elu.

"Ühiselt oma Nicaragua piiskoppidest vendadega leinan vägivalda, mida on sooritanud relvastatud jõugud," ütles paavst Vatikanis Püha Peetruse väljakul.

Nicaragua opositsioon kutsus laupäeval taas president Daniel Ortegat tagasi astuma, ajal mil Masaya linnas toimusid kokkupõrked politsei ja protestijate vahel.

"Kirik pooldab alati dialoogi, kuid selleks on tal vaja aktiivset lugupidamist vabaduse ja ennekõike elu suhtes," ütles paavst.

"Ma palvetan vägivalla peatumise nimel, selleks, et tingimused dialoogiks oleks võimalik taastada nii kiiresti kui võimalik," lisas Franciscus pöördumises.

Nicaragua pealinnas Managuas hukkus kolmapäeval president Daniel Ortega pooldajate ja vastaste kokkupõrgetes vähemalt 15 ja sai viga 199 inimest.

Rahutused on Ortega 11 aastat kestnud võimuperioodi tõsiseimad. Esialgu sotsiaalkindlustussüsteemi kärbetest ajendatud protestid kasvasid üle laiemaks rahulolematuseks president Ortega valitsusega.

Meeleavaldused presidendi vastu eskaleerusid aprilli keskpaigas ning politsei reageering on olnud äärmiselt karmikäeline. Nicaragua inimõiguste keskuse informatsiooni kohaselt on alates 18. aprillist surma saanud 110 inimest.

Tagasi üles
Back