P, 11.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Holland asub pidurdama ingliskeelset õpet kõrg- ja kutsekoolides

BNS
Facebook Twitter
Comments 1
Hollandi lipp.
Hollandi lipp. Foto: Westermann/Caro/Scanpix

Hollandi haridusametnikud ütlesid esmaspäeval, et kavatsevad pidurdada ingliskeelsete õppeainete leviku riigi kõrg- ja kutsekoolides ning aeglustada välistudengite sissevoolu.

Muudatuse taga on kasvav kriitika, et ingliskeelse kõrghariduse lai levik Hollandi ülikoolides töötab hollandlastest tudengite vastu ning hollandi keel on ohus.

Isegi kui «kõrghariduse rahvusvahelistumine toob lisandväärtust..., siis hollandi tudengitele peab alati olema koht» riigi 14 ülikoolis, ütleb haridusministeerium.

Hollandi ülikoolide bakalaureuseprogrammidest õpetatakse hollandi keeles 65 protsenti, magistriõppes on näitaja 15 protsenti. Umbes neljandik magistrikraadi saanud õpilastest on välismaalased.

Suurbritannia eelseisev lahkumine Euroopa Liidust kiirendas trendi, sest Briti ülikoolidesse minna mõelnud tudengid valisid hoopis Hollandi ülikoolid, kuna ingliskeelse kraadiõppe valik on seal lai.

«Seaduste punktid, mis käsitlevad keelevalikut kõrg- ja kutsehariduses, tuleb üle vaadata,» ütles haridusministeerium. Rohkem rõhku tuleb panna «hollandi tudengitele hariduse ligipääsetavuse» tagamisele.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles