Weinstein ei tunnistanud end kohtus süüdi

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Harvey Weinstein
Harvey Weinstein Foto: FALOS / TPG/MEGA/Scanpix

Hollywoodi endine filmiprodutsent Harvey Weinstein ei tunnistanud end teisipäeval kohtus süüdi kaasuses, milles kaks naist süüdistavad teda vägistamises ja seksuaalses väärkohtlemises.

Kahe naise sõnul toimusid rikkumised aastatel 2004 ja 2013. USA telekanali CNN andmeil süüdistavad nad Weinsteini kahes vägistamises ja üheksas seksuaalse väärkohtlemise juhtumis.

Weinsteini (66) ähvardab süüdimõistmisel 25-aastane vangistus.

Need on esimesed Weinsteini vastu esitatud kriminaalsüüdistused, kuid teda ootab ka rida tsiviilhagisid. Päevalehe New York Times andmeil võivad teisipäeval alanud kohtuprotsessis esitatavatest tõenditest välja kasvada veel hagisid.

Kokku on Weinsteini seksuaalses väärkohtlemises süüdistanud üle saja naise. Mõned süüdistustest pärinevad rohkem kui 40 aasta tagant. Süüdistajate seas on ka mainekad näitlejannad, nagu Angelina Jolie ja Gwyneth Paltrow.

Weinstein ilmus mais New Yorgi politseisse ning tasus kohtule miljoni dollari suuruse kautsjoni. Ta nõustus kasutama jälgimisseadet ja andis ära passi.

Tema kaitseadvokaat Benjamin Brafman on üks USA kuulsamatest kaitseadvokaatidest. Üks tema varasematest klientidest oli Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) endine juht Dominique Strauss-Kahn, keda süüdistati muu hulgas seksuaalses vägivallas, aga kelle vastu esitatud süüdistustest loobuti.

Weinsteini üks advokaatidest on varem öelnud, et Weinstein pole kedagi seksima sundinud. Weinsteini sõnul on tal seksisõltuvus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles