L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Karl Vaino lapselaps jätkab Putini personalijuhina

BNS
Facebook
Comments 2
Anton Vaino.
Anton Vaino. Foto: Maksim Blinov / Sputnik / Scanpix

Vene president Vladimir Putin määras Anton Vaino uuesti oma personalijuhiks, selgus täna avaldatud riigipea seadlusest.

President allkirjastas ka seadluse Aleksei Gromovi ja Sergei Kirijenko nimetamisest presidendi personalijuhi esimesteks asetäitjateks. Vaino sai presidendi personaliülemaks 2016. aasta augustis.

Anton Vaino sündis 17. veebruaril 1972 Tallinnas. Tema isa on endise Eestimaa Kommunistliku Partei (EKP) keskkomitee esimese sekretäri Karl Vaino poeg Eduard.

Vaino lõpetas 1996. aastal Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi ja töötas seejärel 2001. aastani Venemaa saatkonnas Jaapanis, seejärel välisministeeriumis ning aastatel 2002-2007 Kremli protokolliosakonnas.

2007.-2008. aastal oli Vaino Venemaa valitsuse kantselei asejuht ning 25. aprillil 2008 määrati ta peaministri protokolliülemaks ja aparaadi aseülemaks, alates 2012. aastast oli ta presidendi administratsiooni asejuht.

Karl Vaino oli EKP esimene sekretär ja Eesti sisuline juht aastatel 1978-1988. Pärast Eesti iseseisvuse taastamist elab Karl Vaino Moskvas.

Karl Vaino.
Karl Vaino. Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Täna selgus ka, et Dmitri Peskov jätkab presidendi pressisekretäri ja presidendiadministratsiooni asejuhina. Asekaitseministriks nimetati Kalašnikovi kontserni peadirektor Aleksei Krivorutško. Senine asekaitseminister Juri Borissov sai Dmitri Rogozini asemel relvatööstuse asepeaministriks.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles