USA peatas ettevalmistused ühisõppusteks Lõuna-Koreaga

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
USA lahingukopter AH-64 Apache ühisõppustel Lõuna-Koreaga.
USA lahingukopter AH-64 Apache ühisõppustel Lõuna-Koreaga. Foto: Kim Hong-Ji / REUTERS

USA kaitseministeerium teatas esmaspäeval ametlikult, et peatas ettevalmistused ühisõppusteks Lõuna-Koreaga, mis olid plaanitud augustikuusse.

Lõuna-Korea ja USA kaitseministeeriumite täpsustuse kohaselt arutatakse edasisi samme.

Pentagoni eestkõneleja Dana White ütles, et ülejäänud ühisõppuste osas pole samuti esialgu mingeid otsuseid langetatud.

USA president Donald Trump kohtus nädal tagasi Singapuris Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, mille järel teatas ühiste sõjaväeõppuste peatamisest Lõuna-Koreaga hea tahte märgiks.

Lõuna-Korea presidendiameti esindaja kinnitas juba reedel, et Washington ja Soul on alustanud diskussiooni harilikult augustis peetava "Ulchi Freedom Guardiani" ja teiste ühisõppuste ajutist peatamist Põhja-Korea tuumadiplomaatia ajaks.

Lõuna-Korea kaitseminister Song Young-moo arutas neljapäeva õhtul telefonivestluses õppusi põhjalikult USA kaitseministri James Mattisega.

Asjatundjad on eri meelt, kas Washington ja Soul astuvad õppuste peatamisega õige sammu. Pyongyang on aastaid väitnud, et ühisõppustega harjutatakse sissetungi Põhja-Koreasse ja reageerinud neile eriti raevukate avaldustega.

Tagasi üles